Szukanie produktu

Produkt

Taconic oferuje tkaniny z włókien szklanych powlekanych PTFE, samoprzylepne taśmy Tac-Tapes, tkaniny z włókien szklanych powlekanych silikonem oraz o wiele więcej, specjalnie do Twoich potrzeb.

Przegląd produktów

Zastosowania

Nasze produkty wykorzystywane są w niezliczonej różnorodności zastosowań. Możemy również zaprojektować produkt odpowiadający Twoim szczególnym potrzebom…

Zobacz zakres zastosowań

O nas

Taconic jest amerykańską spółką prywatną z europejskim biurem w Mullingar, Irlandia. Przez ponad trzydzieści lat budowaliśmy bazę naszych klientów skupiając się na zaangażowaniu w jakość, obsługę, innowacyjność produktu i, co najważniejsze, satysfakcję klienta.

Co robimy

Taconic jest światowym liderem w przemyśle szkła powlekanego PTFE od 1961. Założona przez Lester’a T. Russell, uznanego wynalazcy zastosowania PTFE do tkaniny szklanej, w ciągu ostatnich czterech dziesięcioleci, spółka poszerzyła swoją podstawową działalność obsługując znaczącą ilość rynków. Zakłady w Europie, Amerykach i Azji dostarczają klientom wysokiej jakości artykuły materiały i wielojęzyczne lokalne wsparcie sprzedaży.

Nasza firma produkuje szeroki asortyment materiałów powlekanych , obejmujący tkaniny szklane powlekane PTFE(politetrafluoroetylen), Samoprzylepne Tac-Tapes, zaawansowane technologicznie pasy przenośnikowe, oraz tkaniny szklane powlekane silikonem. Materiały te charakteryzujące się lekkością, trwałością, antyadhezyjnością, właściwościami dielektrycznymi i cieplnymi, z powłoką odporną na chemikalia świetnie nadają się do zastosowań w przemyśle spożywczym, branży opakowań plastikowych, produkcji tkanin, przemyśle chemicznym, sitodruku, petrochemicznym, lotniczym i dystrybucji.

Zespół Taconic składa się z utalentowanych osób, które posiadają umiejętność szybkiej reakcji na szybko zmieniające się rynki. Pod kierownictwem Dyrektora Generalnego, Andy’ego Russell’a, wnuka założyciela firmy, zespół Taconic w dalszym ciągu wykazuje zdolność do przekształcania wiedzy w innowacje – dzięki czemu Taconic utrzymuje swą pozycję jako wiodący dostawca zaawansowanych technologicznie materiałów kompozytowych.

Co to jest PTFE?

PTFE (politetrafluoroetylen) jest to tworzywo należące do grupy wysokosprawnych termoplastów. PTFE jest znany również jako Teflon.PTFE jest odporne na wysokie temperatury przez co znalazł zastosowanie jako jako powłoka antyadhezyjna na patelni i włókna szklanego, wysokotemperaturowych pasów transportowych oraz w wielu innych branżach.

Taconic w Europie

Od 1977 produkujemy asortyment naszych produktów w Irlandii, skąd obsługujemy znaczącą cześć rynku europejskiego. By być bliżej naszych klientów, posiadamy również biura sprzedaży i zakłady produkcji pasów w Wielkiej Brytanii (Burgess Hill, Sussex), Niemczech (Cologne) , Francji (Doussard) i w Polsce (Kostrzyn). Lokalizacja w tych zasadniczych miejscach oznacza, że możemy szybko reagować na potrzeby rynku.

Kim jesteśmy?

Ludzie są najważniejsi w rodzinie Taconic– zarówno nasi klienci jaki i pracownicy. Nasze Zespoły Sprzedaży i Obsługi Klienta służą zaspokajaniu wszelkich potrzeb klienta, współpracując blisko z naszymi zespołami ds. produkcji, jakości i technologii. Naszym celem jest zawsze dostarczenie najlepszego produktu, na czas i po konkurencyjnej cenie.

Klienci są naszymi partnerami i zawsze zachęcamy do przekazywania nam informacji zwrotnej, byśmy mogli ocenić czy dobrze wykonujemy naszą pracę. Wasze spojrzenie pozwala Taconic przewidywać i spełniać zmieniające się potrzeby w dziedzinie innowacyjności produktów i wsparcia technicznego.

Jakość & Serwis

Jakość produktu jest najważniejsza gdyż zapewnia, że użytkownik końcowy naszych Tkanin szklanych powlekanych PTFE, Samoprzylepnych taśm szklanych PTFE & Pasów przenośnikowych z tkanin szklanych powlekanych PTFE jest zadowolony i zawsze wróci by dokonać zakupu w Taconic. Zaangażowanie w certyfikację ISO 9001 jest kluczem do naszego nieustającego sukcesu. Wszystkie produkty poddawane są przed wysyłką rygorystycznym testom w odniesieniu do specyfikacji, gwarantując wypełnienie najwyższych standardów.

Poziom usług świadczonych przez wszystkie europejskie oddziały Taconic jest doskonale znany w świecie przemysłowym. W Irlandii utrzymujemy znaczący zapas najważniejszych produktów w celu zapewnienia szybkich dostaw. 98% otrzymywanych zamówień jest potwierdzanych w ciągu 24 godzin, a nasze terminy realizacji stanowią powód do zazdrości w naszej branży. Z naszych zakładów produkujących pasy w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Polsce, oferujemy najnowsze techniki produkcji łączeń oraz krótkie terminy dostaw, by uniknąć przestojów u klienta.

Innowacje produkcji

Innowacyjność produktu jest kluczowa by zapewnić, że nasi klienci otrzymują najnowsze dostępne technologie. W ostatnich latach Taconic prowadzi w przemyśle w kategoriach zaawansowania technologicznego i wciąż stale rozwija rozwiązania specyficzne dla określonych zastosowań dla produktów takich jak: Tacmaster, Tacweld, Tacfuse i Taccast 10-3. Nasi klienci grają ogromną rolę w tym procesie żądając usprawnień tam, gdzie zwiększona wydajność lub wartość jest konieczna. Prosimy bez wahania kontaktować się z nami , w sprawach dotyczących takich nowych produktów.